Věda

Tato stránka je určená pro všechny, které zajímají nejen účinné látky obsažené v našich kapslích, ale také důvody, proč jsme některé vynechali. Níže najdete krátký popisek ke každé účinné látce spolu se zdroji, které ne/účinnost dané látky rozebírají. 

 

Přesné složení jedné kapsle Alchemistra:

Guarana extrakt 22 %: 100 mg (22 mg kofeinu)

Yerba maté extrakt: 100 mg (20 mg kofeinu)

Extrakt ze zeleného čaje - 45 %: 100 mg (4 mg kofeinu) 

Kofein: 22 mg

Vitamín B3: 8 mg

Vitamín B6: 750 µg

Vitamín B12: 1,25 µg

Vitamín D: 2,5 µg

Citrát zinečnatý: 1,05 mg

Citrát hořečnatý: 28,125 mg

 

Kofein

Kofein je stimulant celosvětově ověřený lety a generacemi studentů, zaměstnanců, dělníků, vědců a všech, kteří kdy potřebovali povzbudit tělo a mysl. Zda je to ve formě kávy nebo čaje, s mlékem nebo bez, to už záleží na osobní preferenci každého. Lokálně je možné kofein konzumovat i v nápojích z guarany nebo yerba maté. 

V Alchemistrovi kombinujeme jak čistý kofein, jehož účinky mají rychlý nástup, tak kofein jako součást extraktů z guarany, yerba maté a zeleného čaje, který se uvolňuje postupně. Není vhodné používat kofein 4-6 hodin před plánovaným spánkem.

Zdroje:

https://bit.ly/3wGE2Gk 

https://bit.ly/2UeRPps 

Extrakt ze zeleného čaje (4 % kofeinu)

Kromě kofeinu a řady polyfenolů obsahuje extrakt ze zeleného čaje také L-theanin, který zmírňuje prudký nástup účinků kofeinu, jeho možné negativní účinky jako zvýšený tlak nebo nervozitu a prodlužuje jeho pozitivní účinky.

Zdroje: 

https://bit.ly/35wS9lA 

https://bit.ly/3vCjUnA 

https://bit.ly/2THoF23 

 
Extrakt z guarany (22 % kofeinu)

Guaranová semena jsou v přírodě nejkoncentrovanějším zdrojem kofeinu. Vedle něj obsahují také příbuzné sloučeniny, theofylin a theobromin, taniny a katechiny. Extrakt z guaranových semen zlepšuje soustředění, paměť a rychlost reakcí a je běžnou součástí povzbuzujících přípravků.

Zdroje:

https://bit.ly/3iV8NTZ 

https://bit.ly/3wCIohZ 

https://bit.ly/2TGKUVF 

https://bit.ly/3q4DY0A 

https://bit.ly/3iSkCKO 

https://bit.ly/3q6get2 

https://bit.ly/3gJW83G 


Extrakt z yerba maté (20 % kofeinu)

 

Yerba maté (cesmína paraguayská) je stálezelený strom pocházející z Jižní Ameriky, z jehož sušených listů se připravuje povzbuzující nápoj známý jako maté. Kromě podstatného množství kofeinu obsahuje maté také theofylin, theobromin, fenolové kyseliny, flavonoidy a saponiny, podobně jako zrnka kávy nebo listy zeleného čaje. Tento přírodou vytvořený koktejl zvyšuje pozornost, urychluje metabolismus tuků a snižuje hladinu cukru a cholesterolu v krvi. 

Zdroje: 

https://bit.ly/3iSkNFY 

https://bit.ly/3q4UHkq 

https://bit.ly/3vFGThs 

https://bit.ly/2SAqopJ 

 

L-Theanin

L-Theanin uvolňuje napětí bez souběžného navození sedace, zlepšuje kognitivní funkce a pozornost. Zároveň zlepšuje kvalitu spánku a relaxace. Výhodně funguje v kombinaci s kofeinem, kdy zmírňuje rychlý nástup a prodlužuje jeho účinky. V Alchemistrovi je L-theanin přítomný jako přirozená součást extraktu ze zeleného čaje, není proto nutné přidávat ho ještě v další porci.

Zdroje: 

https://bit.ly/3gD7iZ4 

 

VITAMÍNY

 

Vitamin B3 - niacin, kyselina nikotinová/nikotinamid    

Vitamín B3 (niacin) je potřeba pro správné zpracování tuků a cukrů. Vhodně reguluje poměr triglyceridů a HDL (dobrého) a LDL (špatného) cholesterolu v krvi. Jeho nedostatek způsobuje onemocnění pellagra.

Zdroje: 

https://bit.ly/3iNJ6of 

https://bit.ly/3zyHo01 

https://bit.ly/3qeumAI 

 
Vitamin B6  
 

Vitamin B6 se jako koenzym podílí na více než stovce procesů v lidském těle, zejména při metabolismu tuků, cukrů a aminokyselin. Je klíčový pro správné fungování nervové soustavy, imunitního systému nebo pro syntézu hemoglobinu.

Zdroje: 

https://bit.ly/2UgT47B 

 
Vitamin B12

Vitamin B12 je klíčový pro syntézu zdravých červených krvinek, správnou syntézu DNA a pro  normální funkci nervového systému. Jeho dlouhodobý nedostatek může způsobovat únavu, slabost nebo ztrátu chuti k jídlu.

Zdroje: 

https://bit.ly/3wDIOEI 

https://bit.ly/2TEcmn0 

 

Vitamin D

Vitamin D je nezbytný pro správnou funkci svalů, nervů a imunitního systému. Podílí se také na kvalitním vstřebáváním vápníku, který je důležitý pro pevné kosti a fungující nervový systém. Vitamín D vzniká přirozeně z cholesterolu v kůži působením slunečního záření. Z toho důvodu mohou jeho nedostatkem trpět zejména ti, kteří se nepohybují často na slunci, například studenti, dělníci ve výrobě, prodavači nebo kancelářští pracovníci. Jeho užívání přináší zlepšení kognitivních schopností, posílení imunity a zpevnění kostí. V přírodě se vitamin D vyskytuje přirozeně ve vejcích a v rybím tuku.

Zdroje: 

https://bit.ly/35yja8l 

https://bit.ly/2SGNb2U 

https://bit.ly/3gBEJeq 

https://bit.ly/3zyKNMh 

 

MINERÁLY

Zinek

Zinek je jedním z klíčových stopových prvků. Je kofaktorem přes 300 enzymů, které lidské tělo potřebuje pro svou správnou funkci. Kromě správné funkce reproduktivního a imunitního systému je důležitý zejména pro nervový systém, kde například reguluje pružnost a propojení jednotlivých neuronů.

Zdroje: 

https://bit.ly/35BSBiJ 

https://bit.ly/2THpZ51 

https://bit.ly/3cTcohH 

 

Hořčík

Hořčík je důležitým prvkem pro správné fungování lidského organismu. Krom stavební funkce v kostech je kofaktorem ve více než 300 enzymatických systémech, které řídí biochemické procesy v těle, například syntézu bílkovin, růst svalů, funkci nervů, hladinu glukózy v krvi a krevní tlak. Hořčík se podílí na řízení metabolismu a získávání energie z potravy a uložených zásob. Hořčík je klíčový při aktivním transportu vápenatých a draselných iontů přes buněčnou membránu, což je proces zásadní pro správnou funkci nervů, přenášení nervového vzruchu, správnou funkci svalstva a správnou srdeční činnost. Přítomnost hořčíku má pozitivní vliv na účinnější vstřebání vitaminu D.

Zdroje: 

https://bit.ly/2UeSSWq 

https://bit.ly/3zATUw5 

https://bit.ly/3gLJbGi 

https://bit.ly/3gyUlzo 

https://bit.ly/3wEMJ4b 

https://bit.ly/3q6g7Oc 

https://bit.ly/3wCQuH3 

 

Proč některé látky Alchemistr neobsahuje?

Nesnažíme se zákazníka ohromit závratným množstvím extraktů z různých exotických bylin, semen, kořenů a plodů, ze kterých jsme Alchemistra sestavili. Jednotlivé složky těchto výtažkových koktejlů samostatně nemusejí fungovat nebo být tělu prospěšné, což řeší jejich správná dávka a vzájemná kombinace. Aby se požadovaný efekt viditelně projevil v reálném čase, je nezbytné, aby byly tyto extrakty v dávce zastoupeny v dostatečném množství. To znamená, že proto, aby doplněk stravy fungoval, nemusí být překombinovaný. Méně je v tomto případě více. Proč tedy některé látky v Alchemistrovi nenajdete?


Cukr

Cukr je rychlým zdrojem energie a pro lidské tělo funguje jako "nitro", které okamžitě zvýší výkon, ale velmi brzy vyprchá. Mechanismus účinku většiny energetických nápojů spočívá právě v podání této rychlé dávky energie. Alchemistr funguje odlišně. Místo doplnění paliva do nádrže spíše promazává motor, aby lépe fungoval. Navíc je v tobolkách Alchemistra pouze omezený prostor a není možné do nich umístit potřebné množství cukru k dosažení srovnatelného účinku.


L-Carnitin

 

L-Carnitin funguje jako spalovač tuků, který nachází uplatnění při fyzickém cvičení a zvýšené tělesné námaze pro urychlení metabolismu tuků. Proto nám nedává moc velký smysl jej zařazovat do složení tobolek pro snížení únavy a zlepšení soustředění.

https://bit.ly/3zCxZo3 

 

L-Tyrosin

L-Tyrosin je jedna z dvaceti základních aminokyselin, ze kterých se až na vzácné výjimky skládají veškeré bílkoviny v živých organismech. Kromě hlavní stavební funkce a řady dalších vedlejších funkcí má L-tyrosin v lidském těle ještě další účel: Organismus si z něj připravuje neurotransmitery dopamin, adrenalin a noradrenalin, které fungují zejména při přenosu nervových vzruchů. Dopamin v mozku stimuluje centrum odměny a adrenalin a noradrenalin připravují tělo na stres. Lidský organismus ale přesně reguluje hladinu těchto hormonů v krevním řečišti a pouhé dodání suroviny pro jejich syntézu bez vnějšího stresového podnětu nevede k jejich produkci. Určitého pozitivního efektu proti akutnímu stresu bylo dosaženo až vytvořením výrazné zásoby L-tyrosinu při velmi vysokých dávkách (100-150 mg/kg), na což není v tobolkách Alchemistr ani v jiných kombinovaných doplňcích stravy prostor.

Zdroje: 

https://bit.ly/35vBSxz 

https://bit.ly/2Ug2bW5 

 

 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení